Начин на приготвяне
В купа си чукваме яйцата и ги разбиваме с щипка сол. Киселото мляко се слага в купа, към него се добавя бакпулвера и се разбърква, докато млякото шупне, след което се добавя към яйцата.
Зеленият лук, лапада за кексчетата и чесъна се нарязват на ситно. Корите за баница се нарязват на лентички.
Сиренето и моцарелата се настъргват. Всички продукти за диетичните солени мъфини, заедно с подправките и протеина се смесват и се разбъркват добре.
Формички за мъфини се намазват с по малко зехтин и в тях се разпределя сместа. При мен излязоха 24, банички мъфини, затова пекох на два пъти. Пекат се в загрята на 180 градуса фурна до златисто.
В цялата смес за банички мъфини с лапад и пълнозърнести кори има 131 г протеин. А в 100 г има 165 калории, 20 г въглехидрат, 9 г протеин и 6 г мазнини. Да ви е сладко!