Начин на приготвяне
За приготвянето на ликьор никога не използвайте ракия. Тя има характерен за нея плодов специфичен аромат, наситен вкус и неподходящ за смесване с други аромати.
По желание се прибавят подправки като листа от индрише, пръчица канела, индийско орехче, зрънца карамфил, ванилия.
Измитите и почистени от костилки вишни се разпределят на око по равно в два трилитрови буркана. В друг подходящ съд смесвам водката със захарта. Разбърквам до разтапянето й (така запазвам целостта на плодовете от разбъркването на захарта).
Течността разпределям по равно в двата буркана. Поставям ги на хладно и тъмно място. Погрешно се държат екстракти на слънчево и топло място.! ! ! Жалък личен опит!
От време на време разклащам бурканите с плодовете и пак прибирам в шкафа. След около 30-40 дни, вишновката е готова.
Прецеждам вишновката в шишенца от 200 мл ( патрончета). Обичам да експериментирам, затова във всяко от тях слагам различен аромат - в едното листо от индрише, в другото пръчица канела, в третото зрънце карамфил, ванилия, индийско орехче.
Вишните запазвам, с част от течността в хладилник. Така цяла година ги използвам за сладкиши, в сладолед, карамелизирани или във формички за лед към самата домашна вишновка. Удоволствие за всяка женска вкусова прищявка.
Вижте също могат ли да се замразяват вишни и научите за какво да използвате костилките от вишните.
Коментари