Начин на приготвяне
Спагетите се варят във вряща подсолена вода за около 3-4 минути. Не трябва да се сваряват напълно или още по-малко да ги преварявате, защото след варенето следва още топлинна обработка - пържене. И така полусварените спагети ги отцеждате и леко изплаквате с вода. Връщате пак в тенджерата и сипвате 1-2 лъжички олио и ги разбърквате.
Следва обработката на зеленчуците, като всички се почистват, измиват и нарязват на къси ленти. Гъбите запържвате с една лъжичка олио при непрекъснато бъркане, без да добавяте сол или каквито и да било подправки. Махате гъбите от тигана и слагате лука и моркова да се запържат. Махате и тях и накрая запържвате и зелето, като при него не прекалявате много с пърженето.
Следващатата стъпка е сглобяването и крайното пържене и овкусяване на всичко. В дълбок тиган слагате лъжица-лъжица и половина олио, половината от спагетите и половината от зеленчуците.
Започвате да запържвате спагетите като ги бъркате, за да не загорят. След две минути спагетите ще са топли и може да сложите 1 ч.л. сусамово масло, и по 1 с.л. от двата вида соев сос, малко черен пипер и сол. Продължавате да бъркате докато всичко се овкуси добре от соевите сосове.
Същата процедура чака и другата половина от спагетите и зеленчуците. Спагетите се разделят на две, за да може при пърженето всичко да се овкуси много добре, но ако имате голям и дълбок тиган, в който спокойно да разбървате всичкото количество спагети и зеленчуци, ще спестите време.
По принцип може да сложите и повече от соевите сосове, ако ги обожавате като мен. Лично аз слагам повече от тъмния соев сос. Същото се отнася и за зеленчуците, като може да добавите и други - чушки, праз, грах и изобщо каквото ви се прииска на вас.