Начин на приготвяне
Пригответе жарта и поставете скарата на средна или сравнително ниска позиция в близост до въглените. Оставете леко да потлеят и да не са прекалено живи, а през това време пригответе месото.
Първо важно правило е то да бъде на стайна температура. Ако желаете, го натъркайте с розмарин, който е чудесна компания за патешкото месо.
Следва другата важна стъпка.
Направете ромбоидни прорези по кожата, не много дълбоки, без да стигате до месото. Нужно е да запечем предварително леко на тиган именно от страната на кожата, за да изпусне по-голямата част от мазнината, в противен случай тази мазнина ще потече по въглените, ще се възпламенява и месото ще се опуши, което ще убие автентичния му вкус.
За отстраняване на излишната мазнина правим следното. От страната на кожата, която сме прорязали, посоляваме леко и поставяме в тиган, загрят на умерен огън. След минутка-две би трябвало повечето патешка мас да е паднала и кожният слой - изтънял. Нямаме за цел да го запичаме до златисто, затова веднага извадете магрето и го положете върху скарата с месото отдолу.
Запечете 1-2 минути и обърнете от другата страна за същото време. Степента на готовност на месото си зависи и от вашите предпочитания, но знайте, че прекалите ли с печенето, ще го пресушите и ще бъде жилаво. Зависи и от големината и дебелината на магретата. Ако са малки и по- тънки, много внимавайте. Достатъчно е да придобият тъмен загар отвън, а отвътре да останат розови и мекички - така е перфектният вид за едно такова месо.
След изваждане от огъня поръсете с едра сол на люспи и поднесете топло веднага. Чудесна комбинация за Магрето са карамелизирани плодове или лук, сладко от боровинки и пържени картофки. Питието, разбира се, е червено вино.
Добър апетит!
Коментари