Начин на приготвяне
За приготвянето на дресинга сваряваме 1 яйце за около 1 минута. Отделяме си само жълтъка. В блендер смесваме жълтъка, горчицата, зехтина, соса Уорчестър, солта, черният пипер и чесънът. Блендираме добре до получаването на гладка и хомогенна смес.
За крутоните нарязваме филийките хляб на кубчета и овкусяваме със зехтин, червен пипер и сол, объркваме добре и печем на 180 градуса в предварително загрята фурна, докато станат хрупкави и златисти.
Бекона също нарязваме на кубчета и запържваме в тиган.
Салатата Айсберг накъсваме или нарязваме на едро. Овкусяваме със дресинга.
За сушито измиваме много добре ориза - 4 или 5 пъти, докато водата стане кристална. Важно е да се използва ориз за суши, тъй като той е по-лепкав.
Варим ориза в съотношение едно към едно и го оставяме да заври. След това намаляваме котлона и го оставяме под капак да ври около 10-15 мин.
След като е готов, прехвърляме ориза в плосък съд и овкусяваме с оцета, солта и захарта (аз лично си смесвам тези три съставки предварително в купичка). Разбъркваме добре и внимателно с дървена лъжица, за да не се скашква, и го оставяме 30 минути, за да се охлади.
През това време нарязваме краставичката на дълги лентички. Може да се ориентирате колко дълги по размера на корите Нори.
Пилешките гърди нарязваме на дълги парченца. Овалваме ги в брашно, яйце и накрая в корнфлейкс. Оставяме в хладилника да стегнат за около 20мин. Изваждаме ги, след като са готови и пържим в загрята мазнина до златисто.
Взимаме рогозка за суши и я увиваме добре в прозрачно фолио, като внимаваме да е плътно по нея и да не остава въздух.
Разпределяме ориза, така че да ни стигне за 2 кори Нори. Корите трябва да са с лъскавата страна надолу.
Върху всяка кора Нори разстиламе ориз, като оставяме по 1 см от горната и долната страна на всеки лист. Количеството ориз не бива да е нито твърде малко, нито прекалено много някъде около 1 см дебелина. Обръщаме на обратно, така че оризът да е отдолу, тоест с горната част на корите Нори.
Намазваме с тънък слой Филаделфия.
В горната част на кората подреждаме лентичка краставичка, парче от панираното пилешко и пак краставичка.
Внимателно започваме да навиваме сушито, като леко натискаме при всяко завъртане. Намазваме леко с водичка края на кората нори, за да може да залепне. Рулото трябва да се получи стегнато.
В купичка смесваме бял и черен сусам и поръсваме всяко от суши рулата.
Всяко руло нарязваме на 8 парчета.
Салатата сипваме подходяща чиния и украсяваме с бекона, крутоните и парченца суши.
Азиатската салата Цезар е готова.