Начин на приготвяне
При обработката на зеленчуците трябва се спазват всички хигиенни изисквания, отнасящи се за приготвяне на детска храна, за да се съхранят възможно в най-голяма степен хранителните стойности на продуктите.
Затова всички зеленчуци предварително измиваме обилно с вода, почистваме ги, обелваме и повторно изплакваме.
За бульона приготвяме съд с капак, в който изливаме водата и след като заври посоляваме. Добавяме гореописаните зеленчуци, нарязани на едро. След като се сварят, прецеждаме горещия бульон, а зеленчуците оставяме да се охладят.*
За картофената супа предварително сме нарязали зеленчуците на ситни зарчета, а домата е настърган на ренде. Добавяме мазнината, пасирания лук, отделен от бульона, и моркова.
След като се обварят, прибавяме чушките и картофите. Супата ври на много тих огън. Следват доматите, заедно с просото и фидето.
От киселото мляко и жълтъка приготвяме застройка, към която прибавяме част от бульона на супата.
Разредената застройка изсипваме в супата, предварително отстранена от котлона.
Накрая добавяме маслото и нарязания на много ситно магданоз.*
*При приготвяне на детските супи за деца до 5-годишна възраст, не правете запръжки, а задушавайте продуктите в мазнина и вода. Подправки като черен пипер, дафинов лист или бахар не са за препоръчване.
* Сварените и охладени зеленчуци от бульона пасирайте и пригответе зеленчуково пюре, разредете с прясно мляко или част от бульона.
* Ако малчуганът не обича листенцата от магданоза го сварете с дръжките и отделете.
* Избягвайте застройките с белтък за деца до 3 годинки, поради алергии от него.
Картофената супа за малчуганите е готова.
Коментари
Севдалина, чудесни неща показваш!! Марчето
Марчи, просото е характерно за руските народи и тяхната кухня, дори по специално в украинския кулеш, който се приготвя по този начин.