Начин на приготвяне
Предварително, преди да се започне месенето на погачата, трябва да се направи заготовката от парено тесто, а именно - танджонг. По този начин погачата остава мека и пухкава няколко дни.
В касерола се сипва прясното мляко и брашното, слага се на колоната и с телена бъркалка се разбърква непрекъснато, до получаване на гладка и гъста смес. Покрива се плътно с фолио и се оставя в хладилника поне за 6 часа.
В купа се сипва топлото прясно мляко и водата, добавя се маята, захарта и брашното, разбъркват се и се оставят за 20 минути на топло, за да се активира маята.
В друга голяма купа се слагат яйцата, киселото мляко, солта, олиото, оцетът, готовата смес танджонг и активирана смес с маята. Брашното, което предварително е пресято, се сипва на порции - до получаване на гладко и нелепнещо тесто.Към така полученото тесто се добавя маслото, меси се до пълното му усвояване.
(За целта месенето трябва да продължи около 15 минути от момента на събиране на тестото на топка.)
Покрива се с фолио или кърпа и се оставя около 1 час, докато се удвои обема си.
Погача оформих в тава с диаметър 34 см, покрита с намаслени ленти от хартия за печене по страничните ръбове, за да върви тестото нагоре без да прелива по ръбовете на тавата.
Намазах останалите модули с жълтъците с прясното мляко и сложих погачата в предварително включена на 50 г фурна, веднага след това увеличих на 160 г само на долен реотан, след 20 минути включих и горния реотан(пече се около 1 час, ако на цвят е готова, отгоре покривам с фолио и пека до сух шиш).
Готовата погача се намазва още топла с масло.
Погача с парено тесто танджонг e вкусна питка и е идеалният хляб за посрещане на гости.