Начин на приготвяне
Или иначе казано агнешка дроб чорба. Агне...Великден...а сега е октомври. Така е, обаче една топла супа е подходяща винаги, особено когато навън времето си е доста хладно. Агнешки дреболии се намират и сега по магазините. Моите обаче бяха от великденското агне, почистени, сварени и нарязани, а в последствие и замразени. Благодаря ти, мой тате!
Както вече споменах, моите субпродукти бяха готови. Ако вашите са купени, имате малко работа да почистите чревцата. Може да ги накиснете за 30 минути във студена вода с оцет, за да неутрализирате малко миризмата. Трябва ви една по-дълга дървена клечка, с помощта на която се обръща всяко едно чревце и се измива под течаща вода. За по-лесно нарязване в последствие може да ги сплетете на плитка и така да варите. Не изхвърляйте бульона. След като дреболиите са сварени, ги нарежете на дребни парченца.
Ситно нарязаният лук и морков се задушават в олиото, добавят се дреболиите, червения и черния пипер. Добавете бульона (или гореща вода), предварително прецеден, така че да ги покрие на 3-4 пръста.
Когато дроб чорбата заври, добавете ориза и ситно нарязания джоджен. Вкъщи обичаме чорбата да не е много гъста, затова слагам 2 супени лъжици ориз обикновено. Нека поври 20-30 минути или докато оризът е готов.
Ред е на застройката. Разбийте жълтъците с киселото мляко, аз добавям и няколко капки лимонов сок. Добавете малко от бульона на супата към жълтъците, за да се уеднакви температурата и тогава добавете застройката в тенджерата.
Разбъркайте агнешката дроб чорба, оставете да кипне и отстранете от огъня.
Опитай и нашата чорба от агнешка главичка или класическата агнешка курбан-чорба.
Коментари