Начин на приготвяне
В подходяща купа разбиваме яйцата с прясното млясо и 1/3 от ситно нарязания магданоз.
Лука задушаваме в зехтина за кратко, заедно с гъбите, бланширания и изцеден спанак, шунката и червената чушка, нарязани на ситни зарчета.
След като сместа се охлади я прибавяме към яйцата и разбъркваме. Част от продуктите /няколко резенчета гъби, лук, малко от шунката и останалия магданоз/ оставяме за декорация, заедно с натрошеното сирене. Нека е цветно.
В тиган за палачинки изсипваме сместа и на слаб котлон запичаме от едната страна. Не прекалявайте, за да остане пухкав и сочен.
Обръщаме внимателно /може да си помогнете с капак или чиния/ и веднага намазваме готовата страна с маслото. Веднага изключваме котлона, защото нагорещеният тиган ще довърши термичната обработка.
Поръсваме половината страна на омлета със сирене, уханието на разтопеното масло се усеща и по него полепват семената, магданоза, малко от шунката, гъбите и резенчетата сладък червен лук.
Чери доматите нарязваме и разхвърляме творчески върху цветното кулинарно пано. Прегъваме леко и поднасяме на децата, като го нарязваме на хапки. Уверявам ви, започва ровичкане с ръчички и тук-там с вилица, подбирайки ту гъбка, ту домат, сирене и какво ли още не. Гарнираме със сезонна салата.
Съвет: Продуктите и тяхното количество е приблизително. Когато приготвям омлета за възрастни /3 консуматора/, утроявам продуктите за сместа, разбивам заедно с 6 яйца и с помощта на черпак, гребвам и запичам порциите. Става бързо и по-апетитно, ако поръсим с люто чили.