Начин на приготвяне
Измиваме и почистваме зеленчуците за супата. Нарязваме на едри парчета картофите, праза, пащърнака, гулията и морковите.
Сваряваме ги в подсоления зеленчуков бульон до готовност. В него поставяме цяла клонка чубрица. Пасираме ги заедно със сварената зелена леща. Прибавяме сметаната и маслото, като разреждаме с бульон до желаната от вас гъстота (аз обичам да е с по-плътна консистенция).
Кипваме за кратко още веднъж и отстраняваме от огъня. В сух тефлонов тиган запичаме ядките кашу. След като се охладят ги смиламе и добавяме към пасираните зеленчуци.
В 200 мл от горещия бульон накисваме манатарките.
Наденичките нарязваме на много тънко и ги запържваме в сусамовото олио за кратко. Изваждаме ги и в същата овкусена мазнина запържваме нарязания на полумесеци червен сладък лук, нарязаните манатарки, цялата скилидка чесън и ситно настъргания джинджифил.
Добавяме от гъбеният бульон и оставяме да се карамелизират. Подправяме с мащерка и къри.
След термичната им обработка опитваме на вкус и посоляваме, ако е необходимо. Пасираме ги и ги прибавяме към останалата композиция.
Сервираме супата топла, с поръсена мащерка и чубрица. В средата гарнираме с парченца тюрингски братвурст.
Съвет: Обичам импровизациите и нестандартния вариант на поднасяне. Вторият път приготвих супата с по-гъста консистенция, като в средата на всяка чиния добавих по 2-3 лъжици от карамелизираните лук, джинджифил, манатарки и наденички. Отгоре можете да поръсите със смлени ядки.
Вариантите са много, въпрос на въображение и вкус. Тези наденички предпочетох, защото са наситени с риган, кимион и чесън, аромати, допълващи се с останалите съставки. Можете да опитате и с чоризо или пък с качествен бекон.
Добър апетит!